1941. - 1946.

Fotografija s naslovnice prikazuje pisaći stroj u Muzeju bl. Alojzija Stepinca kojim je Stepinac tijekom zatočeništva ispisao tisuće pisama i propovijedi.

• Uhićenje nadbiskupa Stepinca 18. rujna 1946.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca o skupljanju platnenog materijala za bolnicu H.C.K. u Zagrebu, 20. travnja 1943.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca svećenicima na župama o sakupljanju hrane za pasivne krajeve, 12. siječnja 1943.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca svećenicima i vjernicima o sabiranju hrane za gladne zbog ratnih stradanja, 19. listopada 1942.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca svećenicima u podupiranju djelatnosti Hrvatskoga Crvenoga križa, 27. rujna 1942.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca o crkvenoj proslavi »Dana žetve« radi zahvale Bogu za dobru ljetinu i pomoć u budućnosti, 29. srpnja 1942.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca o vrjednovanju razloga i motiva prelaznika u Katoličku crkvu, 2. ožujka 1942.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca o potrebi intenzivnog obrađivanja zemlje radi pribavljanja hrane, 14. veljače 1942.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca, kojom zabranjuje svećenicima sudjelovanje u političkim izborima, 4. veljače 1942.

• Okružnica nadbiskupa Stepinca o potrebi posta i njegovu razumijevanju osobito u vrijeme nestašice hrane, 15. siječnja 1942.