Homilija kard. R. Saraha u Rimu 2021.

U utorak 9. veljače, u Hrvatskoj crkvi sv. Jeronima u Rimu proslavljen je blagdan blaženog mučenika Alojzija kardinala Stepinca. Euharistijsko slavlje predvodio je kardinal Robert Sarah, prefekt Kongregacije za bogoštovlje i disciplinu sakramenata. U koncelebraciji su bili vlč. Marko Đurin, rektor Zavoda sv. Jeronima, vlč. Marko Škraba, vicerektor, novoimenovani duhovnik Zavoda p. Alan Modrić, mons. Janusz Blachowiak iz Državnoga tajništva Svete Stolice, Javier Canosa, rektor Međunarodnog crkvenog Zavoda Sedes Sapientiae u Rimu, djelatnici u dikasterijima Svete Stolice te dvadesetak drugih svećenika.

Na misi su nazočili također i Neven Pelicarić, veleposlanik Republike Hrvatske pri Svetoj Stolici, Jasen Mesić, veleposlanik Republike Hrvatske pri Republici Italiji, te drugi diplomatski djelatnici.

Na početku euharistijskog slavlja riječi dobrodošlice je uputio rektor Đurin. Pozdravljajući osobito kardinala Saraha uočio je kako je njegov život dosta sličan onom blaženog kardinala Stepinca, a kardinal je izrekao homiliju koja se može pročitati ovdje