Kako postati član?

Svaki se kršćanin može uključiti u Molitvenu zajednicu blaženoga Alojzija Stepinca, koja promiče molitveni život, duhovne vrijednosti i širi Kristovu ljubav u sva područja javnoga života, kako je to činio i bl. Alojzije.

Prijavnica se može naručiti na sljedećoj adresi:

Zajednica štovatelja
BLAŽENOGA ALOJZIJA STEPINCA
10000 Zagreb, Kaptol 31
tel. (01) 4894 879

Svaki štovatelj blaženoga Alojzija Stepinca uključen u ovu molitvenu zajednicu moli:
  • za čast i proslavu Isusa Krista i Katoličke Crkve
  • za čvrstoću osobne vjere i vjernosti Isus Kristu i Crkvi
  • za svoje osobne nakane i potrebe
  • za domovinu Hrvatsku i svakoga čovjeka
  • za očitovanje i potvrdu svetosti bl. Alojzija Stepinca u postupku njegove kauze za proglašenje svetim.
Uz molitvu svaki štovatelj bl. Alojzija Stepinca uključen u ovu molitvenu zajednicu svojim radom nastoji:
  • savjesno obavljati svoje svakodnevne obveze
  • svjedočiti kršćanske istine u privatnom i javnom životu
  • surađivati s Postulaturom u promicanju blaženikova glasa svetosti
  • sudjelovati svakoga 10. dana u mjesecu u slavlju svete mise ili na molitvenom sastanku
  • darom i žrtvom pridonositi uspješnom dovršetku postupka za proglašenje svetim bl. Alojzija Stepinca.
S vjerom u Općinstvo svetih, članovi „Zajednice štovatelja blaženoga Alojzija Stepinca“ mole za svoje potrebe i potrebe braće ljudi, osobito za ozdravljenje bolesnih i obraćenja nevjernika. Posebna nakana njihovih pobožnosti je molitva da blaženi Alojzije Stepinac bude što prije proglašen svetim.